Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 20 nov 2017 15:58 

Neem deel aan Camprevent


Op 1 januari 2018 start ILVO – met ondersteuning van DGZ – een nieuw project onder de naam ‘Camprevent’. Dit project beoogt verhoogde bioveiligheid op vleeskuikenbedrijven ter reductie van Campylobacter.

Het doel hiervan is via eenvoudige bioveiligheidsmaatregelen de insleep van deze bacterie in vleeskuikentomen te verminderen waardoor deze op slachtleeftijd Campylobacter-vrij zijn of minder besmet zijn met deze bacterie.

Voor dit project zoeken we enthousiaste pluimveehouders die zich willen engageren in dit project en bij wie we gedurende meerdere rondes de braadkippen mogen opvolgen. Gebaseerd op deze resultaten ontvangt u vervolgens een bioveiligheidsprotocol op maat van uw bedrijf, dat opnieuw geëvalueerd zal worden door stalen te nemen van de kuikens.

Het CAMPREVENT-project wordt gefinancierd door het FOD met als partners Instituut voor Landbouw en Visserij Onderzoek, Faculteit Diergeneeskunde – UGent, Diergezondheidszorg Vlaanderen en het Wetenschappelijk Instituut voor Volksgezondheid. Dit project heeft als doel om risicofactoren voor Campylobacter insleep op braadkippenbedrijven die reeds beschreven zijn in de literatuur te gaan toetsen op Belgische braadkippenbedrijven om zo een correct beeld te krijgen van wat de meest belangrijke risicofactoren zijn.

Aanpak

Tijdens het project wordt een moleculair-epidemiologische studie uitgevoerd door 60 tomen (afkomstig van 15 bedrijven) op te volgen met wekelijkse staalnames van de kippen (mestdroppings) en het opsporen van mogelijke risicofactoren tot de kippen Campylobacter positief worden of tot slachtleeftijd. Dit moet leiden tot een ontwerp van een verhoogd bioveiligheidsprotocol met punten waarop de pluimveehouder zich kan baseren om de kans op Campylobacter-insleep te reduceren. Op dezelfde bedrijven zal dit ontwerp bioveiligheidsprotocol vervolgens geïmplementeerd en grondig geëvalueerd worden door de haalbaarheid van de maatregelen na te gaan en opnieuw stalen te nemen van de braadkippen en eventuele risicofactoren. Dit zal uiteindelijk leiden tot een efficiënt en praktisch toepasbaar protocol. Dit protocol zal gecommuniceerd worden naar de pluimveehouders via een poster of praktische handleiding. Tevens zal een korte film gemaakt worden waarin heel eenvoudig en visueel uitgelegd wordt hoe een verhoogde bioveiligheid kan leiden tot een kleinere kans op Campylobacter insleep.

Indien u interesse hebt in dit project en deelname overweegt, kan u contact opnemen met geertrui.rasschaert@ilvo.vlaanderen.be (09/272.30.89) of philippe.gelaude@dgz.be (078 05 05 23). We brengen u dan een bezoekje om het project verder in detail uit te leggen. Anonimiteit is verzekerd.

Tot slot kan dit project u enkel voordelen opleveren, aangezien een goed werkend bioveiligheidsprotocol ook een garantie is tegen andere ziekten.

Meer informatie over Campylobacter en het proceshygiënecriterium leest u hier.



  Nieuwsflash
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Gebiedsaanduiding landbouw: bijkomende subcategorie Lees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
Foire de Libramont 2025: Platform One Health neemt je mee “van het land tot op je bord” Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Plaatsen van wolfwerende omheiningen Lees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Verplicht gewasbeschermingsmiddelenregister - Overleg Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
Over PFAS regels en normenLees meer
 
 
Adviesverlening in het kader van het vergunningenbeleid Lees meer
 
 
Kritiek op het beleid van de Vlaamse RegeringLees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Landbouwers zijn volop bezig met het verduurzamen van de landbouwpraktijken Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer
 
 
Hendrik Vandamme wordt nieuwe voorzitter van CBBLees meer