Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 05 jun 2018 13:22 

Conjunctuur in melkveesector slabakt


De conjunctuur in de Vlaamse melkveesector is er in het eerste kwartaal van 2018 op achteruitgegaan als gevolg van de dalende melkprijs. Dat blijkt uit de Vlaamse zuivelbarometer, die vier maal per jaar verschijnt.

De index van het actueel bruto saldo zakt van 112 naar 84. Het voortschrijdend bruto saldo, als maatstaf voor de rentabiliteit van het laatste jaar, daalt van 103 naar 100.

In maart 2018 bedraagt de uitbetaalde melkprijs 31,94 euro per 100 liter. Tussen december en januari daalde de prijs met maar liefst 4,20 eurocent per liter. Het kwartaalgemiddelde zakt van 37,83 euro per 100 liter in het vierde kwartaal van 2017 naar 32,26 euro in het eerste kwartaal van 2018.

De index van de variabele kosten blijft sinds 2015 vrij stabiel. Ten opzichte van het vorige kwartaal zijn de krachtvoeders opnieuw wat duurder geworden. De energieprijzen zakten lichtjes en de prijs van meststoffen is gelijk gebleven.



  Nieuwsflash
 
Geen enkele reden om de sociale bijdragen voor de zelfstandigen te verhogenLees meer
 
 
Bestrijden van voedselverspilling Lees meer
 
 
Werking van het team van gemachtigde faunabeheerders Lees meer
 
 
Gebruik van de pesticide glyfosaat Lees meer
 
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer