Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 03 okt 2019 12:17 

Circulatie van het Blauwtongvirus serotype 8


In maart 2019 werd de aanwezigheid van het Blauwtongvirus serotype 8 (BTV8) in België bevestigd.

De maatregelen voorzien in de Belgische en Europese wetgeving moeten worden toegepast. Het heropduiken van Blauwtong in België heeft belangrijke gevolgen voor de handel met andere lidstaten van levende gevoelige dieren en hun sperma, eicellen en embryo’s. Meer informatie en details over de ziekte, maatregelen, handel en vaccinatie van dieren zijn beschikbaar op de [website van het FAVV].

Het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen deelt mee dat er in de provincie Luxemburg in de gemeente Neufchâteau een nieuw geval van BTV8 werd bevestigd. Het betreft een Belgisch rund, dat bemonsterd werd in het kader van de intracommunautaire handel. Er werden geen klinische symptomen waargenomen.

Het activiteitseizoen van de vector van BTV8, de Culicoides, is momenteel volop aan de gang is. Het was te verwachten dat een nieuwe cyclus van besmettingen zou aanvangen in de loop van de zomer en zal pieken in de maanden september-oktober. Dit patroon werd ook in 2006 en 2007 waargenomen. Het blijft dus ten sterkste aangeraden om gevoelige dieren (runderen en schapen) te vaccineren tegen BTV8. Er is voldoende vaccin beschikbaar. Voor de verdeling van het vaccin naar de dierenartsen wordt beroep gedaan op het normale distributiecircuit voor het verdelen van vergunde diergeneesmiddelen in België.



  Nieuwsflash
 
Aangepaste regels voor het uitrijden van effluent met lage stikstofinhoud vanaf dit najaar Lees meer
 
 
Bladziekten bietenLees meer
 
 
Waregem Koerse pakt uit met echte sterrenparadeLees meer
 
 
Aardappeloogst 2025: prioriteit voor kwaliteit en contracten Lees meer
 
 
Productie van winter/zomertarwe 2024Lees meer