Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 17 okt 2019 12:37 

Concept-deal EU en VK


De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk zijn het vandaag, donderdag 17 oktober, eens geworden over de concept-deal in de brexit. Dat schrijven Jean-Claude Juncker, de president van de Europese Commissie, en Boris Johnson, de Britse premier, donderdag.

Dat door de onderhandelaars toch een akkoord gesloten is, is enigszins opvallend. Dit omdat de kansen op een succesvolle deal in het begin van de dag nog slonken. Dat kwam doordat de Noord-Ierse DUP-partij zei de deal in deze vorm niet te ondersteunen. Of het akkoord op steun van het Britse parlement kan rekenen, is daarom nog onduidelijk.
 
"Zoals de zaken er nu voor staan, gaan we er niet mee akkoord", zo laten Arlene Foster en Nigel Dodds, de leiders van de DUP-partij, donderdag 17 oktober weten. Voor de Noord-Ierse partij is het met name belangrijk dat Noord-Ierland na de brexit niet anders behandeld wordt dan de rest van het Verenigd Koninkrijk. 
 
De goedkeuring van de partij is cruciaal, want zonder die steun is er geen meerderheid in het Lagerhuis. De verwachting is dat de partijgenoten van Johnson tegen zullen stemmen, als de partij de overeenkomst afkeurt. De deal moet verder nog worden goedgekeurd door Europese leiders en ook het Europees Parlement moet er nog een mening over geven.
 
 



  Nieuwsflash
 
Brede weersverzekering 2026Lees meer
 
 
Omnibus lll: Europese voorstellen tot vereenvoudiging GLBLees meer
 
 
Toekomst van de kalkoenhouderij in Vlaanderen Lees meer
 
 
Uitblijven beslissing over het Mercosur-handelsakkoordLees meer
 
 
Nieuwe handelsafspraken tussen de EU en de Verenigde Staten over landbouwproductenLees meer
 
 
GLB 2028-2034 en VlaanderenLees meer
 
 
Presentaties graanavonden najaar 2025Lees meer