Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 23 mrt 2020 16:18 

Suikerfabrieken stappen over op productie handgels


Na Suiker Unie stapt ook de Belgische bietenverwerker Tiense Suiker over op de productie van desinfecterende handgels. De 70% alcohol in deze gels kan prima afkomstig zijn van bio-ethanol, wat suikerbieten wordt gewonnen.

Desinfectiegel voor ziekenhuizen
Suiker Unie heeft sinds 2008 een bio-ethanol fabriek op hun Duitse vestiging in Anklam, nabij de Poolse grens. Uit de opgeslagen dunsap, dat vrijkomt bij de bietenverwerking, wordt ethanol gewonnen. Dat dient normaal als brandstof, maar wordt nu dus als desinfectiemiddel ingezet. “Deze desinfecterende middelen zijn naar ziekenhuizen in Amsterdam gegaan”, zegt Royal Cosun-voorzitter Dirk de Lugt.

Het Belgische Tiense Suiker uit Tienen – onderdeel van suikergigant Südzucker – levert de gel aan nabijgelegen ziekenhuizen en rusthuizen. Om te beginnen produceert de fabriek 2.000 liter. Ook Tiense Suiker produceert de ethanol op een aparte fabriekslocatie, in Wanze.

Stijgende suikernotering
Ondertussen beweegt de internationale suikermarkt mee met die van de andere commodities. De Londense notering voor witte geraffineerde suiker daalde half maart aanvankelijk tot €30 per 100 kilo. Eind vorige week was dat weer ruim €32. Daarmee is het prijsniveau gelijk aan de start van 2020 en €2,41 hoger dan een jaar eerder. Een aantrekkende vraag vanuit de retail zorgt ervoor dat voedselproducenten nu meer suiker afnemen.



  Nieuwsflash
 
Clarebout Potatoes overgenomen door Amerikaanse multinationalLees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten Situatie op 1 juli 2025 Lees meer
 
 
Resolutie over een verbod op het gebruik van PFAS-houdende pesticidenLees meer
 
 
Waterbeleid en Bleu DealLees meer
 
 
Mogelijke impact van doorgedreven dierenwelzijnsmaatregelen Lees meer
 
 
Vragen over aardappelprijzen en -export Lees meer
 
 
Nieuwe vrijhandelsakkoord tussen Oekraïne en de EU Lees meer
 
 
Impact van de verzilting op de landbouw Lees meer
 
 
Hittegolf op komst? Het FAVV deelt 8 onmisbare tips met de voedingssector Lees meer
 
 
PFAS-vervuiling aangepakt met hennep en fungi in nieuwe saneringslabsLees meer
 
 
Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China Lees meer
 
 
De uitdagingen in de zuivelindustrie Lees meer
 
 
Bent u landbouwer en overweegt u een beheerovereenkomst met de VLM? Lees meer
 
 
Stalmest uitrijden? Neem foto’s via LV-AgriLens als bewijs Lees meer
 
 
IGC voorspelt grotere graanproductie in 2025Lees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer