Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 21 mei 2020 09:31 

Captatieverbod in West-Vlaanderen concreet


Omwille van de aanhoudende droogte besliste de West-Vlaamse gouverneur Carl Decaluwé om een captatieverbod op te leggen in de ecologisch kwetsbare en zeer kwetsbare waterlopen in onze provincie en in het Blankaartbekken. Dat captatieverbod geldt vanaf donderdag 21 mei 2020 tot de gouverneur het opnieuw opheft. Lees meer in dit nieuwsbericht.

Waar is een beperking van toepassing?

De stroomgebieden waarop de beperking van toepassing is, zijn:

  • Blankaartbekken
  • Poperingevaart
  • Kemmelbeek
  • Handzamevaart
  • Rivierbeek
  • Hertsbergebeek
  • Bornebeek

Ook de toevoerbeken naar deze waterlopen zijn onderhevig aan het politiebesluit. Daarnaast is het verboden om water te capteren uit de meanders van de Leie en de Schelde.

> Bekijk de overzichtskaart van het betrokken gebied.

> Of bekijk de detailkaarten...

Welke beperking geldt daar precies?

Uit die beken mag je niet meer capteren met een vaste of mobiele pomp.

Tot wanneer geldt dit verbod?

Dit besluit van de gouverneur is geldig voor onbepaalde tijd. De captatiebeperking blijft dus in voege tot de gouverneur een politiebesluit uitvaardigt dat de beperking opheft.

Wat mag wel nog?

  • Een captatieverbod is geen irrigatieverbod. Heb je nog water in eigen voorraden, dan mag je dat water wel gebruiken voor irrigatie.
  • Dieren die in de weide staan mogen nog via een weidepomp water drinken uit een waterloop.
  • Water capteren met een spuittoestel voor de toediening van gewasbeschermingsmiddelen is wel nog toegestaan.

Waar kan ik nog water bijhalen?

  • Zolang je via de voorziene weg water kan capteren aan de provinciale bekkens, blijft dat toegelaten.
  • Uit bevaarbare waterlopen je nog capteren. Daarvoor heb je wel een vergunning nodig én moet je gebruik maken van de vastgelegde plaatsen. > Lees meer!
  • Aquafin stelt ook een aantal installaties open om effluent op te halen. > Lees meer!
Meer info   Raadpleeg de websites... • www.west-vlaanderen.be/waterschaarste
www.opdehoogtevandroogte.be


  Nieuwsflash
 
Geen enkele reden om de sociale bijdragen voor de zelfstandigen te verhogenLees meer
 
 
Bestrijden van voedselverspilling Lees meer
 
 
Werking van het team van gemachtigde faunabeheerders Lees meer
 
 
Gebruik van de pesticide glyfosaat Lees meer
 
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer