Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 13 sep 2020 15:32 

Milcobel wil afdeling in Schoten met 167 jobs sluiten


Zuivelcoöperatie Milcobel heeft vrijdag op een ondernemingsraad de intentie bekendgemaakt om de Drinks-afdeling in het Antwerpse Schoten te sluiten. Dat heeft het bedrijf bekendgemaakt. Milcobel wil stoppen met de eigen productie van melk en melkdrankjes.

Daardoor staan 167 banen op de helling: 162 in Schoten en 5 bij de ondersteunende diensten in Brugge.

Milcobel maakt in Schoten allerlei melkdrankjes, zoals gewone melk en chocomelk. Dat gebeurt onder bekende merken als Inza, Choco!Choco! of Yogho!Yogho!.

Maar daar wil de grootste zuivelcoöperatie van het land mee stoppen. “Er wordt steeds minder melk gedronken. De voorbije tien jaar daalde de markt jaarlijks 3 procent. De marges op melk zijn ook zeer laag of zelfs negatief”, legt woordvoerster Kathleen De Smedt uit. Bovendien is de fabriek in Schoten erg verouderd, waardoor grote investeringen nodig zouden zijn.

Daarom heeft het bedrijf de intentie om de site in Schoten te sluiten. Dat zou betekenen dat Milcobel geen eigen melkdrank meer maakt. Inza produceert al sinds 1946 melk, eerst in Borgerhout, later in Schoten.

De socialistische vakbond ABVV reageert ontgoocheld. “Het bericht slaat in als een bom, omdat wij reeds maanden aan het werken zijn aan ver doorgedreven flexibiliteit om de site te optimaliseren”, stelt ABVV.

Volgens de vakbond vroeg de plaatselijke directie in Schoten een week geleden nog om een akkoord te valideren rond bijkomende uurroosters voor de komende maanden en was er toen dus nog geen sprake van een sluiting. “De werknemers reageren met verslagenheid en vragen waarom dit zo moet lopen”, aldus nog de vakbond. “We zullen tijdens de consultatiefase veel vragen hebben bij deze beslissing.”

Donderdag voerden zo’n tachtig ontevreden melkveehouders hun tractor nog voor de vestiging van Milcobel in Langemark. Zij stelden een ultimatum aan de nieuwe CEO van de coöperatie die de melk van 2.600 melkveebedrijven ophaalt, verwerkt en commercialiseert: als de melkprijs tegen het einde van het jaar niet verbetert, keren de boeren terug met achthonderd manifestanten.

ABVV zegt zich onder meer af te vragen of de beslissing daar iets mee te maken heeft. “Hoewel zij aandeelhouder zijn en dus ook nog een nabetaling ontvangen, eisten zij dringend maatregelen”, klinkt het. “Het is opvallend dat de sluiting van Milcobel Schoten nu zo plots aangekondigd werd. De nieuwe CEO en de nieuwe raad van bestuur staan onder permanente druk van de aandeelhouders, wat hier 2.500 boeren zijn, om sneller en meer winst te genereren. Mogelijk heeft dit deze beslissing versneld.”

De vakbond maakt zich naar eigen zeggen geen illusies dat de beslissing nog zal worden omgekeerd. “Net zoals in een multinational kiest de aandeelhouder eieren voor zijn geld en dwingt de sluiting af”, klinkt het nog. “’Koop lokaal en steun de boer’ heeft voor ons nu wel een dubbele en wrange nasmaak.”



  Nieuwsflash
 
Clarebout Potatoes overgenomen door Amerikaanse multinationalLees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten Situatie op 1 juli 2025 Lees meer
 
 
Resolutie over een verbod op het gebruik van PFAS-houdende pesticidenLees meer
 
 
Waterbeleid en Bleu DealLees meer
 
 
Mogelijke impact van doorgedreven dierenwelzijnsmaatregelen Lees meer
 
 
Vragen over aardappelprijzen en -export Lees meer
 
 
Nieuwe vrijhandelsakkoord tussen Oekraïne en de EU Lees meer
 
 
Impact van de verzilting op de landbouw Lees meer
 
 
Hittegolf op komst? Het FAVV deelt 8 onmisbare tips met de voedingssector Lees meer
 
 
PFAS-vervuiling aangepakt met hennep en fungi in nieuwe saneringslabsLees meer
 
 
Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China Lees meer
 
 
De uitdagingen in de zuivelindustrie Lees meer
 
 
Bent u landbouwer en overweegt u een beheerovereenkomst met de VLM? Lees meer
 
 
Stalmest uitrijden? Neem foto’s via LV-AgriLens als bewijs Lees meer
 
 
IGC voorspelt grotere graanproductie in 2025Lees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer