Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 30 jun 2017 03:29 

De voedingssupplementen op de Belgische markt


Het FAVV meldt dat meer dan 99% van de gecontroleerde voedingssupplementen conform zijn

Het FAVV heeft gisteren, woensdag 28 juni, haar jaarrapport gepubliceerd. NAREDI, de beroepsvereniging van de Belgische voedingssupplementensector, heeft inzage gekregen van de gegevens voor haar sector. De President, Paul Coussement, stelt met genoegen vast: “De operatoren betrokken met de fabricatie van voedingssupplementen hebben in 2016 onberispelijke resultaten geboekt. De cijfergegevens van het FAVV tonen aan dat onze bedrijven en hun voedingssupplementen betrouwbaar en van hoge kwaliteit zijn”.

Inderdaad, 99% van de door het FAVV gecontroleerde voedingssupplementen beantwoorden nauwgezet aan de kwaliteits- en hygiëne eisen opgelegd door het Agentschap (98,4% in 2015). Op een totaal van 953 scheikundige analyses werden er 943 conform bevonden aan de gestelde eisen. Betreffende de door het FAVV gecontroleerde operatoren, hebben 94% een positieve beoordeling gekregen, namelijk 124 inspecties op een totaal van 132 inspecties (87% in 2015). In 2007 heeft het FAVV de eerste sectorale kwaliteitsgids gewijd aan de voedingssupplementen in Europa gevalideerd. Een herziening om de kwaliteitssystemen af te stemmen op de evolutie van de productie- en analysetechnieken zit in de fase van goedkeuring. In dit kader, biedt NAREDI voortdurende steun en aangepaste opleidingen aan zijn leden. Het objectief is om deze uitstekende resultaten geconstateerd door het FAVV te bestendigen.

NAREDI verheugt er zich over ernstige en geloofwaardige industriële operatoren te mogen vertegenwoordigen. De President feliciteert zijn 150 Belgische en Europese leden, die sedert meer dan 25 jaar onophoudelijk de wettelijke uitdaging hebben nagekomen ten behoeve van de kwaliteit en de veiligheid van de voedingssupplementen. Onze bedrijven zijn altijd voorstander geweest van een strikt wettelijk kader. Zij ontwikkelen producten die de gezondheid van de gebruiker bevorderen. België is op dit gebied pionier in Europa en staat er op dit te blijven. Deze resultaten tonen duidelijk aan dat de Belgische voedingssupplementen in alle vertrouwen bijdragen tot het welzijn van de verbruikers, die ze wensen te integreren in hun voedingsgewoontes.

De President besluit: “Deze resultaten bewijzen het hoog gehalte aan professionalisme en beroepsernst dat onze sector bereikt heeft. Het is een enorme erkenning tegenover de vele onterechte en gemakkelijke aanvallen die we sedert zoveel jaren moeten ondergaan. Wij verheugen er ons over op deze reputatie te kunnen verder bouwen en verder met fierheid onze gezondheidsconcepten gebaseerd op producten met een hoge nutritionele- en fysiologische waarde te kunnen promoten”.



  Nieuwsflash
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Gebiedsaanduiding landbouw: bijkomende subcategorie Lees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Droog­te­over­leg: oppomp­ver­bod op alle onbe­vaar­ba­re waterlopen Lees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Draaiboek 'Coördinatie bij waterschaarste en droogte' Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer