Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 01 dec 2022 09:45 

Interpom 2022 20.254 bezoekers herbekijk de seminars


De afgelopen dagen was de volledige aardappelsector massaal aanwezig op een recordeditie van INTERPOM in Kortrijk Xpo. Er heerste een positieve sfeer en dat ondanks de vele uitdagingen waar de sector mee te maken krijgt. Het mestbeleid, de gewasbescherming, natuurherstel, stikstof… onderwerpen genoeg in de wandelgangen van de beurs. De bezorgdheden over de toekomst werden wat getemperd door de verbeterde contractuele relaties tussen verwerkers en telers. Het toont hoe de sector er in moeilijke tijden in slaagt om samen de rug te rechten en een sterk signaal te geven dat de aardappelsector, als kroonjuweel van de Vlaamse agro-voedingsnijverheid, niet van plan is haar unieke plaats af te geven.

Aardappelcommunity bewijst haar veerkracht

INTERPOM is meer dan louter een vakbeurs, het is een sterke internationale community die deze editie, meer dan ooit, haar veerkracht bewijst. Met 323 exposanten uit 15 landen was de beurs volledig uitverhuurd. Met als toepasselijk thema ‘Towards healthy growth’ noteerde INTERPOM bovendien ook een recordopkomst van 20.254 bezoekers: 8.356 bezoekers op zondag, 7.007 bezoekers op een bijzonder druk bezochte maandag en 4.891 bezoekers op dinsdag. Na de covid-editie vorig jaar kon INTERPOM opnieuw veel buitenlandse gasten verwelkomen: 31,8% van de bezoekers kwam uit het buitenland (54 landen!) met vooral een sterkte opkomst uit Nederland (15,5%) en uit Frankrijk (12,4%). Maar ook van Egypte tot Noord-Amerika, van Zuid-Afrika tot Oost-Europa: vakmensen met een hart voor de aardappel vinden de weg naar deze unieke beurs in het hart van het West-Europese aardappelland, Kortrijk. Eens te meer blijkt dat de unieke format van INTERPOM, waar binnen één sector alle schakels uit de aardappelketen vertegenwoordigd zijn in één overkoepelend event, een echte meerwaarde betekent. Het innovatieve karakter van de beurs blijkt ook elke editie aan belang te winnen. De landbouwsector in het algemeen en de aardappelteelt in het bijzonder staan voor een grote transitie richting duurzaamheid. INTERPOM vervult haar rol als vakplatform voor de sector waarbij tal van oplossingen en antwoorden geboden worden voor deze transitie. Uit de eerste gesprekken met de standhouders is de tevredenheid alvast groot en wordt er uitgekeken naar de volgende editie in 2024.

Seminars herbekijken
Belgapom zette via seminars sterk in op innovatie en kennisdeling. Tijdens de 3 beursdagen vonden doorlopend korte informatiesessies plaats die op veel belangstelling konden rekenen. Zo kwamen diverse thema’s aan bod die zowel innovaties als de challenges uit de aardappelsector aankaartten. Alle sessies werden gestreamd en zullen vanaf 6 december uitgesteld kunnen herbekeken worden. Meer informatie over een Seminar Pass vindt u binnenkort op www.interpom.be.

INTERPOM 2024 – SAVE THE DATE!
Na uitzonderlijk twee edities kort op elkaar blijft INTERPOM nu opnieuw op haar vertrouwde periodiciteit: tweejaarlijks eind november van de even jaren. Noteer alvast de datum in uw agenda voor INTERPOM 2024: 24, 25 en 26 november 2024 in Kortrijk Xpo.

INTERPOM is een initiatief van Belgapom, de erkende beroepsvereniging van de Belgische aardappelhandel en -verwerking. De praktische organisatie is in de handen van Kortrijk Xpo.

 


  Nieuwsflash
 
Clarebout Potatoes overgenomen door Amerikaanse multinationalLees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten Situatie op 1 juli 2025 Lees meer
 
 
Resolutie over een verbod op het gebruik van PFAS-houdende pesticidenLees meer
 
 
Waterbeleid en Bleu DealLees meer
 
 
Nieuwe Europese platform Data4food2030 Lees meer
 
 
Mogelijke impact van doorgedreven dierenwelzijnsmaatregelen Lees meer
 
 
Vragen over aardappelprijzen en -export Lees meer
 
 
Nieuwe vrijhandelsakkoord tussen Oekraďne en de EU Lees meer
 
 
Stalbranden Lees meer
 
 
Agrarische gebruik van bedrijventerreinen Lees meer
 
 
Impact van de verzilting op de landbouw Lees meer
 
 
Hittegolf op komst? Het FAVV deelt 8 onmisbare tips met de voedingssector Lees meer
 
 
PFAS-vervuiling aangepakt met hennep en fungi in nieuwe saneringslabsLees meer
 
 
Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China Lees meer
 
 
Over de aanstelling van een intendant voor het Turnhouts VennengebiedLees meer
 
 
De uitdagingen in de zuivelindustrie Lees meer
 
 
Bent u landbouwer en overweegt u een beheerovereenkomst met de VLM? Lees meer
 
 
Stalmest uitrijden? Neem foto’s via LV-AgriLens als bewijs Lees meer
 
 
IGC voorspelt grotere graanproductie in 2025Lees meer
 
 
Digitale registratie gewasbeschermingsmiddelen vanaf 1/1/2026 Lees meer
 
 
Aanleg van nieuwe drainages moeten vanaf 1 juli 2025 peilgestuurd op basis van geschiktheidskaartLees meer
 
 
Gebiedsaanduiding landbouw: bijkomende subcategorie Lees meer
 
 
Hoe u optimaal voorbereiden op een GLB-controle? Lees meer
 
 
Afrikaanse varkenspest opgedoken in Duitsland op 200 km van de landsgrens Lees meer
 
 
Lydia Peeters (Open Vld) wil hoogstamboomgaarden redden Lees meer
 
 
West-Vlaanderen investeert in innovatieve stikstofoplossingen Lees meer
 
 
Waterweerbaarheid en waterveiligheidLees meer
 
 
Uitrol van emissiereducerende technieken in de veehouderij Lees meer
 
 
Bleu Deal en waterbeleidLees meer
 
 
Nieuwe Europese weersatelliet gelanceerd FLees meer
 
 
Hittegolf juli 2025: conceptnota voor nieuwe regelgeving Brede WeersverzekeringLees meer
 
 
Ana­ly­se re­cent­ste perceelsaangifteLees meer
 
 
Fedagrim maakt zich op voor AGRIBEX 2025 Lees meer
 
 
België een van de droogste regio's van Europa begin juniLees meer
 
 
Opmaak overstromingsgevaarkaarten en overstromingsrisicokaarten - Draaiboek Lees meer
 
 
Vlaanderen is goed voor ongeveer 7% van de Europese in- en uitvoer van agrarische producten Lees meer
 
 
15 landen bouwen samen de gemeenschappelijk Europese landbouw- dataspace Lees meer
 
 
Aardappelverbruik in Belgiën in 2024Lees meer