Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 06 dec 2023 10:52 

Triflusulfuron-methyl verdwijnt


De Europese Commissie heeft geen verlenging verleend voor de werkzame stof triflusulfuron-methyl. Deze actieve stof is aanwezig in tal van gewasbeschermingsmiddelen. 2024 is het laatste seizoen.

De Europese Commissie heeft op 16 november de uitvoeringsverordening 2023/2513 gepubliceerd. Dit document verklaart de niet-verlenging van de goedkeuring van de werkzame stof ‘Triflusulfuron-methyl’. Deze actieve stof is aanwezig in de middelen Safari, Safari Duoactive, Shiro, Shiro 500, Debut Duoactive en Triflutec 500.

De goedkeuring van trisulfuron-methyl wordt dus niet vernieuwd. De goedkeuring van de actieve stof op Europees niveau eindigt op 31 december 2023. De uiterste datum voor het op de markt brengen van producten die triflusulfuron-methyl bevatten is 20 februari 2024, de uiterste datum voor de verkoop door verdelers is 30 juni 2024 en de uiterste gebruiksdatum is 20 augustus 2024.

België kan beslissen om de door Europa bepaalde periode in te korten, dit wil zeggen de hierboven vermelde termijn vervroegen.

 


  Nieuwsflash
 
Resultaten rassenonderzoek wintertarwe 2025 Lees meer
 
 
PDT conseils pour préserver la qualité durant la récolte et la mise en stockage Lees meer
 
 
Belgische overheid onderzoekt misbruik aardappelcontracten Lees meer
 
 
Agrometeorologische Berichten 1/9/2025Lees meer
 
 
Goede start van de Belgische suikerbietencampagne, maar sector onder druk Lees meer
 
 
Graanvergaderingen najaar 2025 Lees meer